Úvod Ječné zrno

Ječné zrno

Každý zná ten nepříjemný pocit, kdy mu v oku nebo u oka začíná něco vadit. Podívá-li se do zrcadla, může uvidět nehezký malý váček podobný zrnu ječmene. V tom případě je skoro jisté, že onemocněl infekcí, které se lidově říká „ječné zrno“. Je to nepříjemný stav, obvykle však trvá jen pár dní a sám ustoupí.


Diskuse (21 komentářů)

Kateřina, (25. 08. 2013 09:08) Reagovat
Dobrý den,Já jsem přišla na to,že se mě klube ječné zrno na dolním pravím víčku.Jsem s toho vyděšená a nevím co mám dělat. Mamce jsem říkala že krz to nepůjdu do školy. Stydím se za to. Je to taková maličká bulka pod kůží která je rudá a strašně to bolí. Poradíte mi někdo, jak se toho zbavit? Té operace se bojím takže kdyby to šlo tak jiným způsobem. Díky za odpověď. Kateřina
Mirek, (04. 04. 2014 06:08) Reagovat
Slyšel jsem, že kromě ječného zrna existuje ještě tzv. vlčí zrno. Řeknete mi prosím, jaký je mezi nimi rozdíl a jak se léčí vlčí zrno? Jestli je horší než to ječné. Občas se mi totiž objeví ječné zrno, ale sám si ho léčím mastí.
AdamL, (09. 05. 2014 19:34) Reagovat
Tak vlčí zrno nějak moc nebolí, a zdá se být víc "v pohodě" a zůstává většinou do té doby, dokud se nevyřízne.
pavel, (16. 09. 2016 16:06) Reagovat
Mam jecne zrno od.prosince 2015. Dnes sem byl na ocnim cca po 9 mesicich...bylo mi receno za tam mam silny zanet a za techto podminek mi to nikdo a nikde nevyrizne....ze muzu prijit o oko...dostal sem mast.maxitrol...kdyby doslo k zlepseni tak hned vyriznout.ale nejak vrchem komlikovane a neda se to sit.....nejaka rada????? Dekuju
Daloš, (25. 09. 2016 23:26) Reagovat
Vzít a nalít do hajzlu, pak se v tom celej vymáčet, hlavně hlavu a vlasy a denně před spaním odříkávat : "óm šhinri kjóm"... zrno mam taky, nepiju, ale jak se používá Fernet... :-)
Hanka, (20. 01. 2017 04:40) Reagovat
Tvrdej chlast nesnáším, ale jsem zoufalá a dám to, minimálně mi to bude pár hodin jedno. Snad neva když to trochu naředim kolou..? Citrus, grep nebo čistej? Nebo jich je víc? A prosím vás..jak a kam byste chtěli aplikovat 0,5 litru 40% lepkavýho barvenýho alkoholu? Nalít do oka? To je asi nejdrsnější možnost, ale drsný by byly všechny.. Fernet se aplikuje do úst a spolkne se. Dávkuje se jako elixír mládí: kdo co snese. Nesmí se pak řídit..a vůbec, nelízt na veřejnost..
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Ječné zrno.cz
Kontakty