Úvod Jaká je prevence ječného zrna?

Jaká je prevence ječného zrna?

Prevence ječného zrna spočívá především v dodržování hygienických pravidel:

  • Čistota rukou. Pravidelné a časté umývání rukou mýdlem a proudem teplé vody zajistí, že na rukou, které mají tendence se mimoděk dotýkat očí, nebudou ulpívat bakterie, které mohou způsobit ječné zrno.
  • Zamezit častému dotýkání očí, protírání apod. Je nutné to hlídat hlavně u dětí a alergiků. Tření očí může být i naučený zlozvyk.
  • Čistota očních pomůcek. Má se na mysli především manipulace s kontaktními čočkami, která by se měla řídit pravidly k tomu určenými. Pozor na kvalitu a životnost roztoků v nichž se čočky přechovávají.
  • Používání kvalitních make-upů, hlavně těch, které se aplikují na víčka a řasy. Pravidelné a každodenní odlíčení a následné umytí obličeje a očí je samozřejmostí. Nezapomenout na oči ani při ranní hygieně či umývání během dne.

Účinné však může být dbát na zvyšování celkové obranyschopnosti organismu:

  • Zdravá a vyvážená strava s dostatkem vitamínů a minerálů.
  • Otužování a přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu.
  • Užívání doplňků stravy ke zlepšení zraku a posílení imunity.

Diskuse (3 komentáře)

Mirek, (26. 09. 2012 07:43) Reagovat
Tření očí...To je můj zlozvyk. Dělám to vždy, když se potřebuji soustředit. Naštěstí nemám problémy s ječným zrnem ani s žádnými infekcemi očí. Tak snad to bude i nadále, ale na tření očí se pokusím více se zaměřit a odstranit to.
Ondřej, (07. 02. 2013 08:57) Reagovat
A to si třete přímo oči? byl jsem na tom, že lidí si kvůli soustředění třou spíš spánky. To dělám já...
Josef, (29. 01. 2019 23:17) Reagovat
Pepa,přítelkyni se čas od času objeví ječné zrno.Již byla na operaci a zase se jí znovu objevilo.Chodíme plavat do bazénu je možné že tam chytne nějakou infekci?Já netrpím na tento neduh.Děkuji za radu a pomoc...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Ječné zrno.cz
Kontakty