Úvod Jaké jsou průvodní jevy vzniku ječného zrna?

Jaké jsou průvodní jevy vzniku ječného zrna?

Prvními příznaky vzniku ječného zrna jsou nepříjemné pocity v oku a jeho okolí. Dotyčného to nutí častěji mrkat, má pocit, že mu do oka něco spadlo a že se toho nemůže zbavit. Jako by nějaká částečka prachu, muška či řasa neustále bloudily pod víčkem a ne a ne ven. Pocity bolesti oka, řezání, pálení jsou běžné. Víčko může zrudnout a mírně napuchnout, na místě zánětu se začíná tvořit červený váček, pod nímž je ukryt absces s hnisem.

Vzhled oka se nápadně mění a je patrný na první pohled. Pacient se cítí velmi nepříjemně, samotné onemocnění však není příliš vážné. Zánět trvá jen pár dnů, do samovolného prasknutí abscesu, tedy ječného zrna, poté většinou ustoupí.


Diskuse (35 komentářů)

tiko, (03. 07. 2019 19:36) Reagovat
mám jz tak každý dva roky poprví sem byl u doktora když už ztvrdlo ten mi vynadal otočil vičko a bulku propíchl pak už sem si to dělal sám ale je třeba aby bylo hmatatelné a doktoři to nevidí rádi protože si můžete trefit nerv a víčko vám může spadnout to není dobrý- příznaky většinou víčko oteče a bolí jako modřina pak začne v daném místě tvrdnout hodně štěstí
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Ječné zrno.cz
Kontakty